Warning: Declaration of Suffusion_MM_Walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /DISK2/WWW/plsql.cz/www/wp-content/themes/suffusion/library/suffusion-walkers.php on line 0
Apr 182012
 

Úžasná a velmi horká novinka. Nově lze na stránkách Oracle stáhnout si předkonfigurované a předinstalované Virtual Boxy. Na výběr je k dnešnímu dni 9 různých VM.  Každý z těchto předkonfigurovaných virtuálních boxů je určen k něčemu jinému – k dispozici jsou VM pro vývoj v Oracle, Javě, Php, TimesTen atd..  Jako výchozí operační systém pro VM je použit  Oracle Linux ve verzi 5 – 5.7, podle konkrétní verze VM a jeden z VM obsahuje operační systém Solari 11s.  Hodně zajímavé jsou tyto:

  • Database App Development VM – Jednoznačně naše TOP – předinstalovaná databáze, SQL Developer, SQL Data Modeler, Application Express..
  • Enterprise Java Development VM – pro vývojáře Javy – předinstalované JDK, Netbeans, WebLogics..
  • Enterprise PHP Development VM  – pro vývojáře PHP – obsahuje Zend server.

Sostat můžete zde: http://www.oracle.com/technetwork/community/developer-vm/index.html

Co mi hodně, ale opravdu hodně chybí je VM pro Siebel  :-(

Po nedávném vydání instalčních balíku pro Oracle Linux/Red Hat je to další a obrovský krok ja neznepříjemnňovat začínajícím vývojářům produkt jeho složitou instalcí ;) A ulehčení života nám, co instalace nenávidíme. Virtual Boxy jsou určeny především pro vývojáře a Oracle k ním neposkytuje podporu a na produkčním prostředí tedy nemají co dělat.

 Posted by at 20:49
Mar 302012
 

Před necelým týdnem se objevily dvě úžasné zprávy od Oracle:

Příjemné novinky, ačkoliv většina z nás již Oracle 11gR2 na Oracle Linux 6 provozuje, nebo ne?  Bohužel jsem to nerozchodil na notebooku pro Nvidia Optimus a tedy to typicky jedu přes Oracle Virtual Box.

 Posted by at 20:03