Warning: Declaration of Suffusion_MM_Walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /DISK2/WWW/plsql.cz/www/wp-content/themes/suffusion/library/suffusion-walkers.php on line 0
Jun 242013
 

Dnes jen nějaký sumariznační post ke kterému mi donutil nedávný příspěvek na facebooku od Tima Halla (www.orace-base.com) s linkem o Oracle Database 12c. Nová informace je, že “pluggable database” nebude součástí licence, ale bude se dokupovat zvlášť, podobně jako je to nyní s Oracle Tuning Pack. A taková menší poznámka pod čarou, kde bylo naznačeno, že Oracle začně příští týden oznamovat nějaké novinky (?). Ohledně data release nevím vůbec nic – po několika “zaručených zprávách” a posunech přímo od Oracle se dá těžko něčemu věřit.  Dobré bylo sledovat dostupnost knih o Oracle 12c, které jsou k dizpozici na Apressu či Amazon.com a data jejich vydání (alespoň mě možná více zajímá aktuálně dokumentace než samotný produkt), bohužel tohle datum se stále posunuje, aktuálně to vypadá podle Oracle i data vydání knih na srpen/září(?).

SQL Developer 4.0 – čekají nás velké novinky (podpora editování timestamp, intervalů, dat, možnost expandovat * na list sloupců, podpora Oracle 12c a cloudu atd., lepší podpora APEXu..)  Ačkoliv toto vývojové prostředí nemám moc rád, pravda je taková, že Oracle na něm poslední 2-3 roky dělá neskutečně moc práce a docela se těším, že za dalších pár let se to možná i stane mým oblíbeným prostředím.

Oracle finační výsledky: Jedním slovem zklamání, alespoň tak to trh cítil a akcie ORCL poklesly cca o 10%. Aktuálně to podle odhadu vypadá na FPE <10. Na což bychom asi v jiných dobách hodně slyšeli, že?  Můj osobní názor je, že to vcelku férová cena, nicméně cena za kterou se kupují akcie je “undervalued+nějakej buffer”. Ale zařazuji ORCL opět do akcií na sledování - jestli budou časem jateční či nikoliv ;) Je dobré mít na burze nějaké sebeovládání a jasná pravidla a ač tu akcii moc chci, tak pořád sebekázeň musí být a za tuhle cenu prostě nekupuji. Konkrétně v číslech: P/E 13.3, P/B 3.3, Q4-EPS 0,87$, Beta 1.1, FP/E <10. Ostatní asi nemá v dané fázi cenu sledovat, schválený je buyback v hodnotě 12 miliard $.

ORCL graf

ORCL graf

A na závěr taková zajímavost z NASDAQu jde Oracle do NYSE.

A muzika: Powerwolf bude vyadávat nové CD 19.července. A jako bonus tu bude mít koncert 29.10.2013 v Praze. Malá ochutnávka zde:

Další dobrá zpráva pro nás programátory – na trh přijde nová chuť energetického nápoje BigShock – konkrétně brusinka+granátové jablíčko, naše nové mlíčko tu bude 1.července ;)

Jo a hodil jsem si sem ikonku s certifikací – OCP PL/SQL. Jeden z mých novoročních cílů, ještě mi čeká takový ten DBA track.

 Posted by at 02:15

 Leave a Reply

(required)

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>