Warning: Declaration of Suffusion_MM_Walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /DISK2/WWW/plsql.cz/www/wp-content/themes/suffusion/library/suffusion-walkers.php on line 0
Dec 242015
 

Godiva trpaslici,  krátký post do nového roku. Všem kdo sem občas zabloudí přeji krásný další rok strávený v SQLplusu nebo někde jinde poblíž databáze. Vím, že jsem toho tady moc za ten rok nenapsal a příští rok to asi nebude lepší. Mým cílem je šlapat příští rok po certifikacích Oracle takže určitě mohu slíbit nějaký článek z nějakých témat kolem toho, až se budu připravovat. Mimo dvou na které již mam voucher a asi se na ně nebudu nějak výrazně připravovat mam vyhlídnuté následující:

  • Oracle Database Performance and Tuning 2015 Certified Implementation Specialist
  • Oracle Database as a Service (DBaaS) Cloud Certified Expert
  • Oracle Application Express Developer Certified Expert
  • + (něco neoracle – Java I nebo Anroid 401)

Je to seřazeno podle toho jak to aktuálně vidím, ale třebas to proházím. Technicky vzato je pro mě jednoznačně ta první nejzajímavější co se týče témat a obsahu – mimo takových těch známých ASH, AWR, SQL Tuning, Advisorové apod. jsou tam takové Real Application Testing, Performance Hub, SQL Performance Analyzer a Database Replay.. a i tak to vypadá více ukecaně než technicky. Druhá cloudová je jasná – všichni teď blbnou s těma mrakama, tak at mam taky nějakou mrakovou certifikaci, ale upřímně mi příprava určitě poleze krkem, kecy kecy kecy.. zkouška je aktuálně ve fázi BETA, což je příjemné – ještě se k tomu dokopávat nemusím ;) A poslední APEX – tam nevím, rád bych, minimální effort ovšem minule jsem to nechal být páč zkouška byla v BETA a lámala se verze APEXu, takže jsem usilování o certifikaci pozastavil. “plusko” je pak nějaké spíše zbožné přání o rozšíření mých znalostí mimo Oracle, heh.

Mimochodem certifikace je jedno z moha mých novoročních předsevzetí, obecně s tim mám problém – ne vždy je splním, ale typicky o to alespoň hodně usiluji.

Takže mimo článku na témta certifikací ještě budu chtít dokončit nějaké rozepsané vícepostovéposty a v neposlední řadě nějaké novinky z 12.1.  Speciálně ZoneMapy na které bych se strašně rád podíval, ale prostě není kurva čas!

Z Oracle nás v následujícím roce 2016 čeká nejspíše vydání Oracle 12.2.

Inu, všechno nejlepší do nového roku všem milovníkům databáze Oracle. Uživatelé MSSQL, MySQL a ostatní ať si trhnou nohou ;)

P.S.  V rámci přesunu do Švédska/Norska jsem si zabavil doménu http://plsql.se , protože pevně věřím že v roce 2016 přijde muj první post na blog ve jazyku švédském ;)

 Posted by at 21:57

 Leave a Reply

(required)

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>